hp-fan@seznam.cz- posílejte nám sem Vaše povídky a také návrhy na změnu tohoto webu.

Chceš spřátelit blog? ZDE

Nová bleskovka: ZDE

Prosím o hlásek pro Katushku Woodovou - Sean Biggerstaff ZDE Děkuji :)

Chceš se přihlásit na spolužáky Harry Potter? ZDE

Kouzelná zvířata (A-D)

9. ledna 2011 v 15:35 | Katushka Woodová |  Obecně o Bradavicích

Akromantule (Acromantula)

Je nestvůrný osmioký pavouk schopný lidské řeči. Pochází z neprostupné džungle Bornea. Charakteristické znaky - husté černé chlupy po celém těle, velké rozpětí nohou (až 15 stop - cca 4,5 metru), klepeta, která zřetelně a hlasitě cvakají a jedovatý sekret. Acromantule je masožravá a dává přednost větší kořisti. Samice - větší než samec - klade až 100 vajec najednou o velikosti nafukovacího míče a tato patří mezi neobchodovatelné zboží - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami. Známý zástupce - Aragog se všemi potomky.

Auguron (Augurey)

Rovněž známý jako irský fénix - jeho domovem je Británie a Irsko, ale lze jej nalézt i v severní Evropě. Zelenočerný auguron je vyzáblý a truchlivě vyhlížející pták, který vzdáleně připomíná podvyživeného supa. Je nesmírně plachý a hnízdí v trnitých keřích. Živí se velkým hmyzem a vílami, létá pouze za hustého deště - jinak se skrývá v hnízdě tvaru slzy. Jeho charakteristické hluboké a rozechvělé houkání se kdysi považovalo za předzvěst smrti. Později (za trpělivého průzkumu) se zjistilo, že pouze oznamuje příchod deště. Brka augurona jsou pro psaní nevhodná, protože odpuzují inkoust.


Bazilišek (Basilisk)

Rovněž známý jako hadí král - je zářivě zelený plaz dorůstající délky až 50 stop (15 metrů). Samec má šarlatový chochol na hlavě a mimořádně jedovaté zuby, ovšem nejnebezpečnější zbraní je pohled jeho velkých žlutých očí. Přímý pohled do nich přináší okamžitou smrt. Líhne se ze slepičího vejce vysezeného ropuchou. Jeho pěstování je nezákonné, ale dobře se obchází, protože při kontrole stačí vytáhnout vejce zpod ropuchy. Dožívají se několik stovek let, při dostatku potravy. Podle oficiálních záznamů v Británii nebyl spatřen přinejmenším 400 let.
http://th01.deviantart.com/fs11/300W/i/2006/206/b/6/Basilisk_by_Lyriael.jpg

Běhnice (Doxy)

Známá jako kousavá víla se často omylem za skutečnou vílu považuje, byť je zcela jiným živočišným druhem. Má miniaturní lidskou podobu, ale je pokryta černým ochlupením a má po páru rukou a nohou navíc. Mají rády chladnější klima - severní Evropa a Amerika. Kladou až 500 vajíček najednou a zahrabávají je do země. Mladé se líhnou za dva až tři týdny. Běhnice má dvě řady ostrých a jedovatých zubů - po kousnutí je vhodné aplikovat příslušné sérum.
http://img141.imageshack.us/img141/147/doxy2lg.jpg

Blátoplaz (Dugbog)

Je obyvatelem bažin a je možno jej nalézt v Evropě, Severní i Jižní Americe. V nehybném stavu připomíná kus ztrouchnivělého dřeva, ale bližší ohledání odhalí tlapky s plovacími blánami a velice ostré zuby. Neslyšně se plíží bažinatými mokřinami a živí se především malými savci, ale dokáže nepěkně poranit i kotníky kolemjdoucích lidí. Jeho nejoblíbenější pochoutka je však záhon s mandragorou.

Blikač (Clabbert)

Tvor žijící v korunách stromů, vypadající jako kříženec opice a žáby. Původně z jižních amerických států, ale byl vyvezen do celého světa. Má hladkou holou kůži, mramorově zeleného vzhledu a plovací blány na všech končetinách. Paže i nohy silné a obratné, což umožňuje skákání ve větvích. Na hlavě krátké rohy a široká ústa v neustálém šklebu, ovšem plná ostrých zubů. Žere ještěrky a ptáky.. Nejvýraznějším znakem je ale velká bradavice uprostřed čela, která zrudne a bliká při nebezpečí. Američtí kouzelníci je už hromadně nechovají (čemuž napomohly pokuty) jako signalizaci přítomnosti mudlů a tak svým sousedům už nemusí vysvětlovat, proč mají ještě vánoční světýlka nainstalovány na stromech v červnu.

Bodloš (Knarl)

Bodloše si mudlové obvykle pletou s ježkem - jsou opravdu téměř k nerozeznání. Pokud v severní Evropě nebo Severní Americe necháte venku něco k snědku ježkovi a ráno je to pryč - byl to ježek. Pokud máte zahradu ráno zpustošenou - tak si bodloš myslel, že jej chcete vlákat do pasti.

Bublinatka (Plimpy)

Kulovitá kropenatá ryba, pro kterou jsou charakteristické dvě dlouhé nohy zakončené prsty s plovacími blánami. Není nijak nebezpečná, přestože s oblibou oždibuje nohy a oblečení plavců. Obývá hluboká jezera a miluje jako potravu vodní šneky. Jezerní lidé ji považují za parazita a zbavují se jí svázání gumových nohou, pak ji odnese proud.
http://eldiccionario.org/imagenes/cr.plimpy.jpg
Černovřes (Horklump)

Pochází ze Skandinávie, ale dnes je doma v celé severní Evropě. Podobá se masité narůžovělé houbě, pokryté řídkými a pevnými černými štětinami. Rychle se rozmnožuje a během několika dnů kompletně zamoří průměrně velkou zahradu. Místo kořínků chapadélky hledá dešťovky a sám je oblíbenou potravou trpaslíků.
http://www.utdallas.edu/~ebj016000/portfolio/maya/horklump.jpg

Čmelotrysk (Glumbumble)

Je létající hmyz severní Evropy s hebkými šedými chlupy, který produkuje šťávu s melancholickým účinkem a užívá se jí jako léku proti hysterii vyvolané požitím listů horečníku. Pokud se dostanou do úlu, má to katastrofální následky pro med. Hnízdí v tmavých a opuštěných koutech - duté stromy nebo jeskyně. Živí se kopřivami.
http://www.hp-lexicon.org/images/rs/glumbumble.jpg


Dlaždičoun (Jarvey)

Vyskytuje se v Británii, Irsku a Severní Americe. Vypadá jako přerostlá fretka, co umí mluvit - skutečného rozhovoru není schopen - to překračuje jeho duševní schopnosti. Omezuje se obvykle na krátké, vulgární fráze, zato je chrlí v nepřetržitém proudu. Dlaždičouni žijí většinou pod zemí, kde pronásledují trpaslíky, přestože nepohrdnou ani krtky, krysami nebo hraboši.

Domácí skřítek (Dobby, Krátura)

Je to kouzelný tvor, jakýsi skřítek. Slouží vždy jedné rodině a musí jím být věrný za každou cenu. Svobodu získá jen tak, že od svého pána dostane něco k oblečení. V kouzelnickém světě se k nim někteří lidé chovají strašně a s opovržením, ale jsou to jen výjimky.
http://api.ning.com/files/O8x7g9p6sUuCNyVWuJave39PV4hcv89MhrhanR4MCy3U*daofZ1qKx3e0BLVV7pkzrDfGNJTkKhre1w5bhsmZVNOdH25oMw5/dobby.jpg

Drak (Dragon)

Patří k nejproslulejším, ale také nejobtížněji skrývatelným fantastickým zvířatům. Samice jsou obvykle větší a agresivnější, ale i k drakovi by se měl přibližovat jen vyškolený a obratný kouzelník !!! Dračí kůže, krev, srdce, játra a rohy jsou vesměs obdařeny silnými kouzelnými vlastnostmi, dračí vejce patří mezi neobchodovatelné zboží - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami.

Existuje 10 základních plemen draků:

1. ČÍNSKÝ OHNIVÁČ (Chinese Fireball)

2. HEBRIDSKÝ ČERNÝ (Hebridean Black)

3. MAĎARSKÝ TRNOOCASÝ (Hungarian Horntail)

4. NORSKÝ OSTROHŘBETÝ(Norwegian Ridgeback)

5. NOVOZÉLANDSKÝ OPÁLOOKÝ (Antipodean Opaleye)

6. OBYČEJNÝ VELŠSKÝ ZELENÝ (Common Welsh Green)

7. PERUÁNSKÝ ZMIJOZUBÝ (Peruvian Vipertooth)

8. RUMUNSKÝ DLOUHOROHÝ (Romanian Longhorn)

9. ŠVÉDSKÝ KRÁTKONOSÝ (Swedish Short-Snout)

10. UKRAJINSKÝ ŽELEZNOBŘICHÝ (Ukrainian Ironbelly)

Pamatujte, že kdykoliv je to možné, drak sežere člověka - lidé patří k dračí pochoutce!

Drsnochvost (Nogtail)

Démoni žijící ve venkovských oblastech Evropy, Ruska a Ameriky. Podobají se zakrslým selatům s dlouhýma nohama, ježatým pahýlovitým ocasem a úzkýma černýma očima. Má ve zvyku se vetřít mezi selata do chlívku a čím déle zůstane neodhalen, tím déle statek stíhají různé pohromy. Pokud je ze statku zahnán čistě bílým psem, už se nevrátí.
http://www.harrymedia.com/img/data/media/108/nogtail.jpg

Duhovec (Streeler)

Gigantický plž, který každou hodinu mění barvu a jeho sliz je tak jedovatý, že vše přes co přeleze seschne a shoří. Tento jed je jednou z mála známých látek, které dokáží usmrtit černovřesy.
http://eldiccionario.org/imagenes/cr.streeler.JPG

Dvoubřitník (Mackled Malaclaw)

Suchozemský tvor kamenitých pobřežních oblastí Evropy. Sice se značně podobá humrovi, ale pro lidi je nestravitelný - vyvolává vysoké horečky s ošklivou zelenou vyrážkou. Má asi 40 cm, je světlešedý s tmavozelenými skvrnami a jeho kousnutí má vedlejší účinek. Oběť je po dobu jednoho týdne pronásledována obrovskou smůlou.
http://img.photobucket.com/albums/v244/Darkfire_Storm/HP/malaclaw.jpg

Ďasovec (Grindylow)

Světlezelený rohatý vodní démon jezer Irska a Británie. Agresivně se chová ke kouzelníkům i mudlům, občas si jej jezerní lidé dokáží ochočit. Živí se drobnými rybkami a dlouhé prsty dokáží vyvinout mocný stisk, ale snadno se zlomí.

Vaše Katushka

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaktus Kaktus | 10. ledna 2011 v 17:26 | Reagovat

Můžeš mi říci, co to má společného s HP? To že tam k těm dětským stvůřičkám hodíš i něco z HP ti pomůže? Tyhle články jsou víc jak nudné !!! A když si sem hodíš obrázek obyčejného zvířete a pojmenuješ ho jak svého oblíbeného mazlíčka? V menu se písmo ani nedá pořádně přečíst. Píšeš sem téma týdne (Prostě mám za to, že je to blog o HP a ne nějakých tématech)

Neumíš si udělat svojí ikonu (Viz: obrázek MENU, FAN KLUBY!!! ... Bože, když jsem sem vlezla, myslela jsem, že to tu bude dobré, ale ty si z toho děláš blog o tvých zálibách !!!

2 Katushka Woodová Katushka Woodová | Web | 11. ledna 2011 v 16:04 | Reagovat

Dík za názor, ale tyhle zvířata z HP jsou... Nečetla jsi Fantastická zvířata a kde je najít, které napsala J.K. Rowlingová a kde máš svůj blog abych se podívala? Možná nudné jsou, ale k HP patří to mi nevymluvíš. A jaká obyčejná zvířata? Psa, kočku ani konětam nemám :P... Téma týdne píšu a když to souvysí s HP, tak tam něco o HP píšu :) V menu se písmo nedá přečíst, alejá ho přečtu a takhle se ki líbí. Nemusím si dělat svojí ikonu, ale problém... Já si jí chci udělat :P No a Není to blog jen o HP :)

3 Kaktus Kaktus | 11. ledna 2011 v 19:19 | Reagovat

Blog nevkládám, protože ho nemám. Dobře, je možné, že jsem tu knihu nečetla. A o těch ikonách, psala jsem o tom, že si je NEUMÍŠ udělat... vždy, když na to kliknu tak mě to přesměruje na FB !!! A měla jsem za to, že je to zaměřený na HP .... A písmo? To že to přečteš ty, neznamená, že to přečtou jiní!!! Štve mě, že když někam chci vlést musím na to použít lupu a ještě to luštit!!

4 Katkus Katkus | 11. ledna 2011 v 19:22 | Reagovat

Další náznak toho, že to ani ty nepřešteš, když jsem psala, že si jí neumíš udělat a ty mi napíšeš, že nemusíš, ale uděláš ;)

5 Katushka Woodová Katushka Woodová | Web | 11. ledna 2011 v 19:49 | Reagovat

Ty ikonky tam nejsou na přesouvání, ale na oddělování... Tak si pořid brýle, kdyz na to nevidíš :) a s kýům mám tu čest? Schovávat se za přezdívku je netaktní

6 Kaktus Kaktus | 12. ledna 2011 v 19:09 | Reagovat

Netaktní by to bylo, kdybychom se viděli v reálném světe. My se vidíme (ani to ne) ve světě počítačovém. Proto nevidím důvod, proč zde uveřejňovat své jméno, když tobě bude k ničemu. To, že budeš znát mé jméno nic nezmění.
Kdo tu mluvil o přesouvání ikon? (Zase to nepřečteš?) To písmo by nepřečetl ani člověk, který neměl nikdy problém s očima. Dokonalý argument. Ty jsi prostě hrozně ohleduplná k čtenářům, líbí se ti písmo na blog a ani za nic ho nezměníš, ať si čtenáři pořídí brýle a ještě nějaký rozlušťovací přístroj na ně ... ;-)

7 Katushka Woodová Katushka Woodová | Web | 13. ledna 2011 v 15:42 | Reagovat

Přesně :)

8 Kaktus Kaktus | 13. ledna 2011 v 16:11 | Reagovat

???

9 Lussnape Lussnape | Web | 14. ledna 2011 v 19:47 | Reagovat
10 Katushka Woodová Katushka Woodová | Web | 15. ledna 2011 v 10:04 | Reagovat

Ted už seti to líbí Kaktusy?

11 Kaktus Kaktus | 15. ledna 2011 v 11:11 | Reagovat

Myslím, že nejen mě :-)

12 Střelenka Střelenka | 5. července 2013 v 9:32 | Reagovat

Domácí skřítek je i Winky i když je to spíš skřítka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama