hp-fan@seznam.cz- posílejte nám sem Vaše povídky a také návrhy na změnu tohoto webu.

Chceš spřátelit blog? ZDE

Nová bleskovka: ZDE

Prosím o hlásek pro Katushku Woodovou - Sean Biggerstaff ZDE Děkuji :)

Chceš se přihlásit na spolužáky Harry Potter? ZDE

Postavy z HP

2. října 2010 v 19:19 | Katushka Woodová |  Obecně o Bradavicích

POSTAVY

HARRY POTTER

Drobný obrýlený mladík přišel ještě jako nemluvně o oba rodiče a vyrůstal u strýce Vernona a tety Petunie. Až do svých jedenácti let, kdy obdržel pozvánku na školu čar a kouzel, neměl Harry ani ponětí o světě kouzelníků či o skutečném osudu svých rodičů. Oba dva totiž zemřeli, když malého Harryho chránili před zlým čarodějem Lordem Voldemortem. Harry byl jediný, kdo útok Pána zla přežil, Voldemort při útoku přišel o svou lidskou podobu. Jako památka na toto setkání zůstala Harrymu na čele jizva ve tvaru blesku. Na mladíka, který je ve světě mudlů (jak kouzelníci označují lidi, kteří neumějí čarovat) bez kamarádů, tak kouzelníci již dlouhá léta s vděčností vzpomínají a Harry mezi ně vstupuje v pozici známé osobnosti. Stal se nedobrovolným viteálem lorda Voldemorta.
http://www.findyourfate.com/astrology/celebrity/Harry-Potter.jpg

HARRYHO RODINA 

JAMES A LILY POTTEROVY

Byli zabiti, když chránili svého malého syna Harryho před útokem Lorda Voldemorta. Harry se je oba snaží poznat alespoň zprostředkovaně. Na rozdíl od Dursleyových, kteří s Potterovými nikdy nechtěli mít nic společného, na Potterovy rád zavzpomíná nejen jejich bývalý učitel Albus Brumbál, ale i dávný přítel Jamese Pottera Remus Lupin. Ještě jako studenti byli Lupin, Potter a Sirius Black, často doprovázení ještě Petrem Pettigrewem, považováni za velké rošťáky. Takový Severus Snape však nemá na tuto dobu dobré vzpomínky. James Potter se řadil mezi takzvané zvěromágy, kouzelníky se schopností proměňovat se ve zvíře, konkrétně v jelena. 
http://laynisplace.files.wordpress.com/2009/01/james-et-lily-potter.png?w=579&h=243

SIRIUS BLACK

byl v době studia nejlepším přítelem Jamese Pottera a později i kmotrem jeho syna Harryho. Všechny indicie však nasvědčují tomu, že své přátele zradil a stal se nohsledem Lorda Voldemorta. Byl obviněn z podílu na vraždě Potterových a zabití Petra Pettigrewa, který se Siriuse pokusil dopadnout. Po zadržení byl Black umístěn do Azkabanu, vězení pro kouzelníky, které je střeženo tajemnými mozkomory. I tuto ostrahu však Sirius dokázal překonat a uprchl. Všichni se domnívají, že má v plánu své vraždění dokončit a zaútočit na Harryho, ukazuje se však, že jeho snahou naopak bylo ochránit svého kmotřence před proradným Pettigrewem. I když se nakonec stává hrdinou a Harryho přítelem, pro veřejnost je stále vrahem. Prchá proto před dopadením z Anglie daleko na jih. Také Sirius se řadí mezi zvěromágy, proměňuje se ve velkého černého psa. Jako jediný z rodiny Blacku studoval v Nebelvíru (Ostatní: ZMIJOZEL).Byl členem Fénixova řádu než ho zabila jeho sestřenice Belatrix Lestrange.

VERNON A PETUNIE DURSLEYOVI

se o Harryho "starají" od doby, kdy mu zemřeli oba rodiče. Svou péči však příliš nepřehánějí. Harry jim často slouží jako levná pracovní síla a jejich rozmazlený a obtloustlý synek Dudley si z něj dělává otloukánka. Velmi konzervativní rodina nemá pochopení pro životní styl svých příbuzných Potterových. Utlačovaný Harry je rád, že má v Bradavicích od Dursleyových klid, a na rozdíl od jiných studentů se na prázdniny vůbec netěší. Bude je totiž muset trávit s Dursleyovými.

DUDLEY DURSLEY

Harryho šikanuje a nemá ho rád. V létě, když Harrymu táhlo již na patnáct let ho ovšem zachránil před mozkomory a začíná ho mít rád. Je ovšem rozmazlený a zavalitý.
http://bloghogwarts.com/wp-content/uploads/2008/03/duddy.jpg

HARRYHO NEJLEPŠÍ KAMARÁD

RON WEASLEY

se narodil jako šestý z celkem sedmi sourozenců a pochází ze staré, ale chudé kouzelnické rodiny. Stal se Harryho prvním skutečným kamarádem. Oba dva se také sešli v bradavické koleji Nebelvír. Díky zrzavým vlasům, pihovatému obličeji a obnošeným šatům po starších sourozencích je snadné odhadnout Ronův původ. Ronovi činí studium často veliké obtíže, pro sklon k odmlouvání má navíc u většiny profesorů černý puntík. Na dobrodružné výpravy po škole i za její brány se vydávají Ron a Harry vždy bok po boku. Ron by se velmi rád vyrovnal svým starším sourozencům, kteří to na škole v Bradavicích dotáhli daleko, na jejich úspěchy však zatím nenavázal, vyniká pouze jako excelentní šachista. Po svých starších bratrech zdědil Ron nejen šaty a školní pomůcky, ale i stařičkou krysu Prašivku. Když se však ukázalo, že Prašivka je ve skutečnosti zrádný Petr Pettigrew, získal Ron nového zvířecího kamaráda: sovičku Papušíka od Harryho strýce Siriuse Blacka. Stal se členem famfrpálového družstva na postu Brankáře. 
http://harrypotter.rpg.txt.cz/obrazky/ron_weasley.jpg

RONOVA RODINA

MOLLY A ARTHUR WEASLEYOVI

jsou členy starého, ale chudého kouzelnického rodu. Ke zlepšení jejich ekonomické situace rozhodně nepomáhá ani na kouzelníky značně neobvyklý počet potomků. Nejstarší Bill a Charlie si na sebe již delší čas vydělávají sami, nově se k nim připojil i Percy, jejich zbylí čtyři sourozenci však stále navštěvují školu v Bradavicích. Pan Weasley pracuje na Ministerstvu kouzel v Odboru zneužívání mudlovských výtvorů, sám je všemožnými lidskými vymoženostmi doslova fascinován. Paní Weasleyová, podsaditá žena ve středních letech, drží pevně ve svých rukou chod domácnosti.

BILL WEASLEY

Mladý vysoký chlapec s dredy a naušnicí s kostí v uchu pracujíci v Gringottově bance. Nejstarší z bratrů Weasleyových. Je ženatý s vílou jménem Fleur Delacoure.
http://c.wrzuta.pl/wi14137/aab6d13e001eb41449e096d4/0/billweasley

CHARLIE WEASLEY

Druhý nejstarší z Weasleyovic bratrů. Nyní je ve Španělsku, kde se stará o draky.
http://www.harrymedia.com/img/data/media/101/charlie_w.jpg

PERCY WEASLEY

Třetí nejstarší z Weasleyovic bratrů se díky své zodpovědné povaze a snaze dodržovat veškerá pravidla se stal po bratru Billovi již druhým studentským prefektem ze své rodiny. Ve svém absolventském ročníku byl Percy dokonce primusem. Kvůli svému malému smyslu pro humor je Percy častým terčem vtípků ze strany svých bratrů Freda a George. Po absolvování bradavické školy se zodpovědný Percy vydal na úřednickou dráhu, nastoupil totiž na Ministerstvo kouzel do Odboru pro mezinárodní kouzelnickou spolupráci.
http://4.bp.blogspot.com/_syquA7AjRJs/SYyxb8reCJI/AAAAAAAACG4/Ndt_17L4LTc/s400/percy-weasley.jpg

FRED A GEORGE WEASLEYOVI

jsou největšími rošťáky mezi všemi žáky bradavické školy a navís dvojčata. Jejich bezpočetné žertíky a schválnosti přivádějí k zoufalství školníka Filche i učitelský sbor. Mezi ostatními studenty jsou však velmi populární. Vynikli též jako hráči famfrpálu, oba působí na postu odrážeče. Po škole by si rádi otevřeli obchod s kouzelnými žertovnými předměty, však už mají na skladě slušnou řádku prototypů... 
http://moryhp88.files.wordpress.com/2008/02/fred-e-george-weasley.jpg

GINNY WEASLEYOVÁ

Nejmladší členka rodiny Weasleyových podědila stejně jako její sourozenci zrzavé vlasy a pihovatý obličej. Ronova o rok mladší sestřička se jako ostatní Weasleyovi dostala do Nebelvíru a má tak blízko k Harrym Potterovi, své platonické lásce. Kvůli své zamilovanosti se ve druhém dílu série dostala do pěkného maléru, z něhož ji museli Harry a spol zachraňovat. Postupem času se ale stejně zamilují a budou spolu žít a mít děti :P
http://harrypotter.rpg.txt.cz/obrazky/Ginny.jpg

HARRYHO NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA 

 HERMIONA GRANGEROVÁ

Hermiona je mudlovského původu, oba její rodiče jsou zubaři. Je nejlepší studentkou ročníku a velmi schopnou čarodějkou. Její bystrá mysl, láska ke knihám, touha po poznání a velká aktivita v hodinách jí u mnohých vysloužily pověst šprta. Přestože se Hermiona projevuje občas poněkud panovačně a umí dát bez obalu najevo svůj názor, je zároveň velmi kamarádská, má velký smysl pro spravedlnost a zastává se utlačovaných. V případě, kdy to nutnost nebo loajalita k přátelům vyžaduje, je ochotna riskovat i hodně obětovat.
http://harrypotter.rpg.txt.cz/obrazky/hermiona_grangerova.jpg

SPOLUŽÁCI

NEVILLE LONGBOTTOM

Zakřiknutý a nervózní kluk patří mezi nešiky schopné ztratit i nos mezi očima. Jeho mazlíček, žabák Trevor, je navíc vždycky ochotný Nevilla zahanbit nevhodným útěkem. Do nejednoho z Harryho dobrodružství se však již dokázal smolař Neville nenapodobitelně vložit a pomoci tak svým kamarádům z Nebelvíru. Jeho rodiče mučila smrtijedka Belatrix.
http://img.listal.com/image/703063/300full.jpg

OLIVER WOOD

Brankář a kapitán famfrpálového týmu Nebelvíru a svým oblíbeným sportem přímo žije. Jako opravdový nadšenec nutí své spoluhráče k tréninkům trvajícím často až do pozdních večerních hodin. To vše pro splnění svého jediného snu: zisku famfrpálového poháru.
http://www.harrymedia.com/img/data/media/472/oliver.jpg

CHO CHANGOVÁ 

Harryho prvně zaujala při famfrpálovém klání mezi Nebelvírem a Havraspárem. A rozhodně si jí nevšiml pouze pro její šikovnost při nahánění Zlatonky. Ani jí není o rok mladší Harry tak úplně nesympatický, když však volí doprovod na každoroční ples bradavické školy, dá Cho přednost Cedriku Diggorymu…

CEDRIC DIGGORY

Student sedmého ročníku v Bradavicích, byl Ohnivým pohárem vybrán za zástupce své školy pro klání tří kouzelníků. Jako by snad pohledný Cedric, který je rovněž kapitánem famfrpálového týmu Mrzimoru, neměl už dříve dostatek obdivovatelek, stává se nyní doslova miláčkem školy. K Cedrikovým obdivovatelkám lze přiřadit i Cho Changovou, do níž se zakoukal Harry. Lze se však na ni zlobit, když se ukazuje, že Cedric je navíc tak zpropadeně čestný a sympatický? Harry viděl Cedrica umřít.
http://4.bp.blogspot.com/_aFdHC6Tp4yw/STFmXCw4uHI/AAAAAAAAFds/pzFOw0lo_C0/s400/cedric+diggory.jpg

DRACO MALFOY

Blonďatý mladík z bohaté kouzelnické rodiny se již od počátku nemá s Harrym příliš v lásce. Vzájemná antipatie je podpořena Malfoyovým zařazením do Zmijozelu, tedy do koleje, která je už tradičně na kordy s Harryho Nebelvírem. Draco, obvykle obklopen suitou svých spolužáků, již nejednou dokázal přijít na způsob, jak Harrymu a jeho přátelům uškodit. Přirozený vůdce zmijozelských a příslušník kouzelnické nobility často a rád vyjadřuje své povýšenecké postoje vůči okolí.
http://www.harry-potter-hogwarts.wz.cz/dracostor.jpg

DRACOVA RODINA

LUCIUS MALFOY

Kdo zná Luciuse Malfoye i jeho syna Draca, ví, že jablko nepadlo daleko od stromu. Příslušník bohatého kouzelnického rodu se řadí mezi respektované čaroděje, přestože byl dříve oddaným stoupencem Voldemorta a nyní se k němu opět začíná přiklánět. U Malfoyových sloužil domácí skřítek Dobby, který se pokoušel Harryho odradit od nástupu do druhého ročníku bradavické školy. Dobby totiž věděl o vážném nebezpečí, které mladému Potterovi hrozilo. Harrymu se později podařilo Dobbyho ze služeb Malfoyových vysvobodit, ten si tedy našel nové uplatnění v bradavické škole.
http://languageisavirus.com/harry-potter/layouts/harry-potter/lucius-malfoy.jpg

DRACOVI NOHSLEŽNÍCI
CRABBE A GOYLE

Věrní souputníci podlého Draca Malfoye. Pro své postavy hromotluků i nepříliš bystrou mysl mají oba ve Zmijozelu svou roli pevně danou. Slouží mladému Malfoyovi coby jeho osobní strážci a jsou mu po ruce vždy, když je potřeba nasadit hrubou fyzickou sílu.
http://www.magicaldesktops.com/wallpapers/hp_crabbegoyle.jpg

UČITELÉ A UČITELKY

ALBUS PERCIVAL WULFRIC BRIAN BRUMBÁL

Ředitel Školy čar a kouzel v Bradavicích patří mezi nejváženější kouzelníky moderní doby. Má na svém kontě několik vítězných soubojů se zlými čaroději, je také autorem mnoha alchymistických studií. Brumbál je považován za jediného čaroděje, kterého se bál i temný lord Voldemort. Harry Potter, kterého si dobrosrdečný Brumbál od začátku oblíbil, vzhlíží k muži s dlouhým stříbrným plnovousem a brýlemi ve tvaru půlměsíce s úctou a považuje ho za svého mentora. Brumbál má pro Harryho dobrodružství mnohem větší pochopení než ostatní členové profesorského sboru, v nejednom případě dokonce Harrymu a jeho přátelům aktivně pomohl.
http://www.galaxie.name/pic/485i7.jpg

MINERVA MCGONAGALLOVÁ

Zástupkyně ředitele bradavické školy, ředitelkou Nebelvíru a učitelkou přeměňování. Přísná, ale spravedlivá postarší žena mívá obvykle své černé vlasy stažené do tuhého uzlu. Patří mezi několik málo kouzelníků označovaných jako zvěromágové - čaroděje schopné přeměny ve zvíře, v jejím případě v mourovatou kočku.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/zh/thumb/f/f9/Mcg-1-.jpg/260px-Mcg-1-.jpg

SEVERUS SNAPE

Ředitel Zmijozelu, nemá Harryho i ostatní nebelvírské příliš v lásce a s potěšením jim dělá drobné naschvály. Jak se později ukáže, za Snapeovou nevraživost mohou události z dob, kdy byli Snape a Harryho otec James spolužáky. Snape se dříve zajímal o černou magii a sloužil Voldemortovi, později se však přiklonil na Brumbálovu stranu. Ten po Voldemortově pádu Snapea zaměstnal v Bradavicích coby učitele lektvarů. Brumbál má ve Snapeovi dodnes věrného spojence. Snape je snadno rozpoznatelný díky svým havraním mastným vlasům na ramena, bledému obličeji, křivému nosu a černému hábitu, který za ním vlaje po Bradavických chodbách.

FILIUS KRATIKNOT

Maličký postarší učitel se často ztrácí za objemnými stohy knih ležících na katedře v jeho učebně. Je odborníkem na  kouzelné formule a zároveň zastává funkci ředitele Havraspáru, v mládí však prý býval přeborníkem v kouzelnických soubojích.

POMONA PRÝTOVÁ

vedle ředitelování koleji Mrzimor také vyučuje bylinkářství. Tato podsaditá malá žena s rozcuchanými vlasy a záplatovaným kloboukem je vídána prakticky jen v okolí zahrad a skleníků, obvykle s rukama umouněnýma od hlíny.

RUBEUS HAGRID

Šafář, klíčník a hajný v Bradavicích byl Harryho prvním průvodcem po světě kouzelníků a brzy se z obou stali přátelé. Dobromyslný obr s dlouhými vlasy a vousy, který má slabost pro draky a obdobnou zvířenu, a Harry si často navzájem pomáhají z nesnází. Hagrid kdysi na bradavické škole studoval, musel ji však předčasně opustit. Na Brumbálovo doporučení zde byl zaměstnán alespoň jako hajný. Později Hagrid uplatnil svého koníčka také jako učitel péče o kouzelné tvory. 
http://www.hogwartsfansite.co.uk/hagrid.jpg

 SIBYLA TRELAWNEYOVÁ

vyučuje svůj předmět jasnovidectví. Ostatní profesoři se excentrické Trelawneyové raději vyhýbají, ta má totiž ve zvyku informovat své okolí o všemožných budoucích katastrofách. Naštěstí se valná většina jejích proroctví nenaplnila a i studenti se k její výuce staví skepticky. Trelawneyová však ve vzácných chvílích věštecké schopnosti skutečně má...  
http://www.potterharry.net/image/200702082012_trelawney_1280x1024.jpg

MADAME HOOCHOVÁ

Rázná žena s krátkými šedými vlasy vyučuje v Bradavicích létání na koštěti. Ve většině školních famfrpálových zápasů působí madame Hoochová v roli rozhodčí.
http://www.harry--potter.xf.cz/hoochova.jpg

QUIRRELL

učil Harryho v prvním ročníku obranu proti černé magii. Jako čerstvý absolvent cestoval Quirrell po Evropě a sbíral praktické zkušenosti. Podle legend zde zažil nepříjemné setkání, po kterém se z něj stal vystrašený uzlíček nervů. Typický byl pro něj jeho nachový turban. Quirrella. Voldemort využil ve svých plánech na znovunabytí lidské podoby a po krachu těchto snah ho bez slitování zavraždil.
http://www.hp-lexicon.org/images/film/ps/quirrell-ps.jpg

ZLATOSLAV LOCKHART

Nahradil Quirrella a stal se učitelem obrany proti černé magii. Pohledný blonďatý kouzelník je od zveřejnění svých dobrodružství v autobiografii Mé kouzelné já mediální hvězdou. Brzy po zahájení školního roku se ukázalo, že Lockhart je nebezpečný hlavně sám sobě a studentům a rozhodně není oním neohroženým bojovníkem proti temným silám. Vydával totiž cizí úspěchy za své vlastní. Poté, co se pokusil očarovat Harryho a Rona zlomenou hůlkou, ztratil Lockhart paměť a musel být nahrazen novým učitelem. V současnosti se Zlatohlav Lockhart léčí v Nemocnici svatého Munga pro kouzelnické choroby a úrazy.
http://zapisnik.kiss.me.cz/wp-content/uploads/lockhart_flourish.jpg

REMUS JOHN LUPIN

Je v Bradavicích již třetím učitelem obrany proti černé magii za poslední tři roky. Na rozdíl od předchůdců patří mezi kvalitní a u studentů oblíbené pedagogy. Mezi svými kolegy si však Lupin hledá přátele obtížně. Důvodem je patrně nehoda z dětství, která mu téměř zabránila v dostudování bradavické školy a která se s ním táhne až do dnešních dnů. Za úplňku se totiž proměňuje ve vlkodlaka. Lupin během studií kamarádil s Harryho otcem Jamesem, Harry se od něj dozví mnoho nového o svých rodičích.
http://www.batwitchs-harrypotter-world.de/startseite/hplexikon/lupingalerie/lupin0.jpg

ALASTOR MOODY

Pro svou pověstnou podezřívavost a ostražitost vysloužil od ostatních kouzelníků přezdívku Pošuk. Starý čaroděj však ví své. Jako čtvrtý z Harryho učitelů obrany proti černé magii je totiž mužem na svém místě: žádný jiný bystrozor - kouzelnický policista - totiž neposlal do Azkabanu tolik zločinců co on. Jeho dřevěná protéza namísto nohy navíc dokazuje, že život bystrozorů není peříčko a že Moody dobře věděl, co dělá, když si pořídil speciální kouzelné oko, před kterým se neskryje ani Harry ve svém neviditelném plášti. Moody je ale zároveň Brumbálovým blízkým přítelem, a tak nehrozí, že by mohl chtít Harrymu nějak uškodit. Ve štvrtém ročníku zavřeli Alastora do bedny a místo něj po použití mnoholičného lektvaru učil smrtijed Barty Skrk Junior.
http://harry.pottercostume.com/wp-content/uploads/mad-eye-moody-bio.JPG

OSTATNÍ ZAMĚSTNANCI

ARGUS FILCH

Zastává v Bradavicích roli školníka a je mezi žáky místní školy značně neoblíben. Jejich vzájemný vztah by se dal nejspíše přirovnat k nevyhlášené válce. V okamžiku, kdy žáci spatří neupraveného starého bručouna, mohou si být jisti tím, že se ocitli v opravdovém průšvihu. Snad jediným tvorem, kterého má Filch rád, je jeho kočka jménem paní Norrisová. Filch patří mezi takzvané motáky, osoby, které se narodily v rodině čaroděje, ale kouzelnického talentu nemají ani za mák.
http://www.jaynedarcy.us/wp-content/uploads/2008/02/200px-filchgof.jpg

ZÁSTUPCI JINÝCH ŠKOL

VIKTOR KRUM

Osmnáctiletá hvězda bulharské famfrpálové reprezentace, není jen jedinečným chytačem, ale také Ronovým nejoblíbenějším hráčem. Jaké je proto překvapení trojice kamarádů z Bradavic, když se Krum objeví v klání tří kouzelníků coby zástupce Kruvalu, školy proslulé výukou černé magie. Obdivovaný, ale zároveň nesmělý Krum, má sice i v Bradavicích spoustu fanoušků a hlavně fanynek, on sám však má oči pouze pro jedinou dívku: pro Hermionu. Během soutěže se navíc ukazuje, že ne všichni studenti Kruvalu musí nutně být bezcharakterními černokněžníky…
http://www.arcenonline.nl/foto/Image/viktor-krum.jpg

FLEUR DELACOUR

Zástupkyně Krásnohůlek v soutěži tří kouzelnických škol, okouzlí svou krásou a šarmem nejednoho studenta Bradavic. Své by o tom mohl povědět například Ron Weasley. Pohledná francouzská čarodějka, která za své půvaby vděčí vílím předkům, se však po Bradavicích prochází s nosíkem zvednutým pořádně vysoko. Až když Harry zachrání život její mladší sestře Gabrielle, chladná kráska alespoň nakrátko roztaje.   
http://lh6.ggpht.com/_Guod6Aisal0/Ro9XFLuWG-I/AAAAAAAAD8o/75AzRemx3Qk/fleur-small.jpg

IGOR KARKAROV

Ředitel tajemné kouzelnické školy Kruval, o níž se povídá, že se zde vyučuje černá magie. Sám Karkarov býval stoupencem Lorda Voldemorta, coby Smrtijed měl dokonce zajištěno členství v kruhu jeho nejbližších spolupracovníků. Po černokněžníkově ústupu se však svého pána zřekl a udal několik svých kolegů. Voldemortův návrat k moci by tak byl zhmotněním Karkarovových nejčernějších obav.
http://a7.idata.over-blog.com/0/40/14/60/partecuatro/fanfic001.jpg

OLYMPA MAXIME

Přijíždí na soutěž tří kouzelníků v roli ředitelky školy v Krásnohůlkách. Pozornost všech jistě upoutá především svou výškou, díky níž se může směle měřit s bradavickým hajným Hagridem. Také proto v sobě Hagrid a Maxime brzy naleznou spřízněnou duši. Na rozdíl od Hagrida, který nijak nezastírá, že jeho matka byla obryní, se madame Maxime snaží svůj původ zapřít.
http://imagebox.cz.osobnosti.cz/foto/frances-de-la-tour/N128498-2f5f1.jpg

OSTATNÍ

BARTEMIUS SKRK

Patří jako vedoucí Odboru pro mezinárodní kouzelnickou spolupráci k předním úředníkům Ministerstva kouzel. Jeho pečlivost a vážnost dovede nejvíce ocenit pořádkumilovný Percy Weasley, který ve Skrkově odboru zrovna zahájil svou úřednickou kariéru. Skrk byl vždy vášnivým protivníkem Lorda Voldemorta, a tak se po černokněžníkově nedobrovolném odchodu ze scény sám ujal žaloby v několika procesech s Voldemortovými stoupenci. A přestože byl mezi nimi také Skrkův syn, ani v jeho případě nekompromisní úředník nezaváhal. Mladý Skrk tak putoval do Azkabanu, kde měl posléze zemřít. Své rodičovské selhání si pak sám Bartemius Skrk nosí jako těžké doživotní břímě. Navíc, jak už to tak ve světě kouzelníků chodívá, ani navenek vzorný a svědomitý Skrk nemá svou minulost zcela neposkvrněnou.

http://mujharry.ic.cz/image/skrk.jpg

LORD VOLDEMORT

Byl po dlouhá léta velkou hrozbou všem kouzelníkům i mudlům. Většina čarodějů se i po letech od Voldemortova "odchodu" bojí jeho jméno vyslovit a z pověrčivosti raději používají sousloví jako Vy-víte-kdo či Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit. Černokněžník, který dokázal zastrašit většinu nepřátel, se údajně obával pouze dvou osob: Albuse Brumbála a právě narozeného Harryho Pottera. Poté, co Voldemort zavraždil Harryho rodiče, mělo pro něho být malé dítě více než snadným soupeřem. Jediné zranění, které dokázal Harrymu Voldemort způsobit, je jizvička ve tvaru blesku na čele, a sám během útoku ztratil své tělo i většinu schopností. První věc, o kterou usiluje, je nabytí lidské podoby a jeho snahy se čím dál tím více blíží úspěchu. Zdá se, že to nepotrvá dlouho, a proti ochráncům dobra opět stane Voldemort v plné síle, ale nakonec vyšle proti Harrymu kouzlo Avada Kedavra!, které se od něho odrazí a Voldemort již v plné síle je zabit.

PETR PETTIGREW

Přezdívaný Červíček, se jako student přátelil s Jamesem Potterem, Siriusem Blackem a Remusem Lupinem. Stejně jako Potter a Black zvládl i tento kouzelník schopnost přeměňovat se ve zvíře a stal se zvěromágem. Bral na sebe podobu krysy. Po smrti Potterových se rozhodl dopadnout Siriuse Blacka a předat ho spravedlnosti. Ve vzájemném souboji ale zvítězil Black a Pettigrew byl zabit. Alespoň podle tvrzení očitých svědků. Ve skutečnosti Pettigrew vše zinscenoval tak, aby vina za jeho proradné činy padla na Siriuse. On sám se pak na dlouhá leta skryl v podobě krysy, shodou okolností se tak stal Ronovým mazlíčkem Prašivkou. Přestože se opět po letech pokusil Sirius Pettigrewa zadržet, ten utíká za svým pánem Voldemortem. S ním pak kuje pikle na znovuoživení kdysi tak mocného černokněžníka...
http://familytrees.genopro.com/harry-potter/pictures/Peter-Pettigrew.jpg

RITA HOLOUBKOVÁ

Populární dopisovatelka Denního věštce, zná všechna zavedená pravidla bulvární novinařiny. Také proto nepatří již dlouhá léta k vítaným hostům ani na Ministerstvu kouzel, ani v Bradavicích. Za hrdinu svých nejnovějších článků si Holoubková vyhlédla Harryho, kterého vylíčí tu jako statečného chlapce s pohnutým dětstvím, tu coby sebestřednou mladou celebritu. Ani v jednom případě však není Harry zájmem médií zrovna dvakrát nadšen. Záhadou navíc zůstává, kde Holoubková získává své velmi zasvěcené informace. A ukazuje se nakonec, že i ona má před světem jedno malé tajemství je totiž neregistrovaný zvěromák a přeměňuje se v brouka.
http://img.osobnosti.cz/film/harry-potter-a-ohnivy-pohar/N237557-5ff93.jpg

Zdroj: Wikipedia.cz

Vaše Katushka

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 StiillGirl StiillGirl | Web | 3. října 2010 v 11:31 | Reagovat

Ahoj,udělala jsem soutěž jmenuje se slovní fotbal prosím přijď a učatni se pokuď budeš chtít ↓

http://graphcs-girl.blog.cz/1010/slovni-fotbal-pro-blogare#pridat-komentar :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

2 Krity Krity | Web | 3. října 2010 v 14:35 | Reagovat

Ahoj, máš už u mě totiž dva diplomky, víš?
1 http://blueberry-valmart.blog.cz/1009/diplomek-pro-moje-segru-urcite-pujdou-i-dalsi
A 2 je ten hafling:)
Dělám další tipovačku, určitě přijď :-D ..

3 Krity Krity | Web | 3. října 2010 v 14:36 | Reagovat

A krásný článek, líbí se mě že i názorné ukázky /obázky :-D

4 _Change_ _Change_ | E-mail | Web | 4. října 2010 v 19:16 | Reagovat

Sem zpátky z WS,bylo to tam úžasné,více na blogu,
_Change_ .

5 Krity Krity | Web | 4. října 2010 v 21:06 | Reagovat

Hojky, co chceš na diplomek za Norika?

6 Krity Krity | Web | 5. října 2010 v 13:41 | Reagovat

Tak diplomek máš hotový:) Promiň, dala jsem ti tam "překvápko".. dělám novou tak přijď znova:) :-D  :-D  :-D

7 *Terý-be?oK* *Terý-be?oK* | Web | 5. října 2010 v 17:22 | Reagovat

Obíhačka... Jak se máme?? jináč super článek.. =P letím pp

8 ŘEDITELKA - Luna M. Poteroová ;D ŘEDITELKA - Luna M. Poteroová ;D | Web | 6. října 2010 v 16:43 | Reagovat

ahoj, mrzí mě, ale jsi vyloučena z naší Bradavické školy..nezapsala si se do daného datumu na předměty

9 Sweet.inka♥→twůj Affík Sweet.inka♥→twůj Affík | Web | 8. října 2010 v 11:38 | Reagovat

Ahojky affísku ♥
Omlouvám se ale tenhle týden nebudu obíhat ani přidávat články, mám toho poslední dobou moc :( doufám, že to chápeš a nesmažeš si mě z Affíků :)
Měj se hezky..:)

PS: promiň, že to je přeposlaný, ale sem ve škole a nemám moc čas :(

10 Lusi Lusi | Web | 13. října 2010 v 21:23 | Reagovat

úžasný článek

11 Isabelle22Hood Isabelle22Hood | E-mail | Web | 31. prosince 2011 v 19:04 | Reagovat

One acknowledges that life seems to be not cheap, but we need money for different stuff and not every man earns big sums cash. Thus to receive fast <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/business-loans">business loans</a> and just collateral loan should be a right way out.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama